Jessica Kurzawa nie żyje. Ciało Polki znaleźli w kanale

16.03.2023 15:50

Holenderska policja przekazała tragiczne wieści. 29-letnia Jessica Kurzawa, która od 21 lutego była poszukiwana przez służby, została znaleziona martwa. Nie wiadomo, jak doszło do zgonu i czy przyczyniły się do niego osoby trzecie.

Jessica Kurzawa nie żyje
fot. Danny Lawson/Press Association/East News (zdj. ilustracyjne)

Jessica Kurzwa nie żyje, ciało 29-letniej Polki znaleziono w kanale przy ul. Amstelveenseweg w Amsterdamie. Z krótkiego komunikatu holenderskiej policji wynika, że zwłoki znaleziono w środę około godziny 13:30. Policjanci zapewnili, że trwają badania, które mają wyjaśnić dokładną przyczynę śmierci oraz to, czy mogło dojść do morderstwa. 

"Ciało znalezione dziś w wodzie wzdłuż Amstelveenseweg zostało rozpoznane jako Jessica Kurzawa. Policja z Holandii Północnej bada przyczynę śmierci. Nasze myśli są z pogrążonymi w żałobie" - podano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Jessica Kurzawa nie żyje. Tragiczny finał poszukiwań Polki w Holandii

Holenderska policja prowadziła poszukiwania 29-letniej Polki od 21 lutego. Tego dnia kobieta zaginęła po tym, jak uciekła ze szpitala w Amsterdamie, gdzie została doprowadzona przez funkcjonariuszy. Informowano, że mundurowi natknęli się na dziewczynę, gdy błąkała się po ulicach stolicy. "W ocenie służb kobieta była wyraźnie zdezorientowana, zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala" - informował wówczas NL Times. 

Kobieta nie czekała jednak na pomoc medyczną, uciekła ze szpitala i "zapadła się pod ziemię". Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania, które przez tygodnie nie przynosiły jednak efektów - aż do środy, kiedy znaleziono jej ciało. 

RadioZET.pl