Zamknij

Ogromny pożar wybuchł w Katarze. Dym widoczny z wielu kilometrów

26.11.2022 11:36

W mieście Lusajl w Katarze, w którym odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, wybuchł ogromny pożar. Widać kłęby czarnego dymu niedaleko jednej z wiosek kibiców.

Pożar w Katarze
fot. Twitter/ArnauSport

Pożar wybuchł w sobotę w mieście Lusajl na wschodnim wybrzeżu Kataru. Media donoszą, że dym widać niedaleko wioski fanów na Północnej Wyspie Qetaifan.

Władze poinformowały, że pożar wybuchł w budynku, który jest w trakcie budowy, w sąsiedztwie magazynów. W komunikacie opublikowanym tuż po godz. 10 uspokajano, że ogień został już opanowany. Nikt nie ucierpiał.  

Katar 2022. Ogromny pożar w mieście Lusajl

Pożar wybuchł po południu wyspie około trzech kilometrów od stadionu w Lusajl, na którym o godz. 20 zaplanowano mecz pomiędzy Argentyną a Meksykiem. Na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widać, że ogień był widoczny z wielu kilometrów.

Mundial w Katarze mógł się odbyć kosztem tysięcy robotników, którzy nierzadko pracowali w fatalnych, niewolniczych warunkach. Według "Guardiana" od czasu przyznania Katarowi prawa do organizacji mundialu 2022 śmierć poniosło blisko 6,5 tysiąca pracowników. To także najdroższa impreza w historii mistrzostw świata. Na jej organizację wydano około 220 mld dol.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Daily Mail/The Sun