,

Katastrofa samolotu w Chorwacji. Maszyna nagle zniknęła z radarów

21.05.2023 20:09

Holenderski samolot Cirrus 20 rozbił się w sobotę w zachodniej Chorwacji - poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych Niderlandów. W katastrofie, której przyczyna nie jest jeszcze znana, zginęło trzech Holendrów.

samolot
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne - Cirrus Vision SF50)

Samolot wyleciał w sobotnie popołudnie ze słoweńskiego miasta Maribor i zmierzał do chorwackiej Puli - poinformowały chorwackie media. W pewnym momencie zniknął z radarów. Rozpoczęte zostały poszukiwania z udziałem helikopterów i dronów. 

Holenderski samolot rozbił się w Chorwacji

Jak podaje portal RTL Nieuws, służby ratownicze musiały działać w dużej ostrożności, ponieważ w miejscu, gdzie zlokalizowano wrak maszyny, mogły znajdować się miny przeciwpiechotne z okresu wojny z lat 90. Ostatecznie maszyna została odnaleziona w lesie na terenie powiatu Lika-Senj, w zachodniej części kraju. 

Według chorwackiej agencji informacyjnej HINA odnaleziono ciała trzech osób, wszystkie narodowości holenderskiej. Informacja została potwierdzona w niedzielę przez niderlandzki MSZ, który przekazał również, iż przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Główny inspektor ds. wypadków lotniczych Danko Petrin potwierdził na miejscu wypadku, że wszyscy pasażerowie zginęli. W rozbitym wraku maszyny wybuchł pożar. Dochodzenie ws. katastrofy jest w toku - informuje portal thedubrovniktimes.com.

- Musimy uzyskać informacje od kontrolerów ruchu lotniczego dotyczące komunikacji, jaką mieli z pilotem, danych z radaru i innych, a wtedy będziemy mieli pełny obraz i, miejmy nadzieję, odpowiedź na pytanie, co się stało i dlaczego — powiedział Petrin. Zdementował doniesienia, jakoby przyczyną katastrofy samolotu były złe warunki pogodowe.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/thedubrovniktimes.com

Logo radiozet Dzieje się