,

Kobieta we krwi, policjanci z ranami postrzałowymi. Nie udało się ich uratować

25.05.2023 17:03

W czwartek nieznany mężczyzna zaatakował nożem kobietę, która zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, napastnik otworzył do nich ogień, zabijając dwóch z nich. Mieszkańcy japońskiego Nakano są wstrząśnięci tą straszną tragedią.

Strzelanina w Japonii
fot. JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/East News (zdj. ilustracyjne)

Mieszkańcy Nakano w Japonii są wstrząśnięci i przerażeni po brutalnym ataku, do którego doszło w czwartek w godzinach wieczornych czasu lokalnego. Jak podaje BBC, policjanci otrzymali wezwanie o ataku na kobietę. Wynikało z niego, że napastnik dźgnął ją nożem. 

Masakra w Japonii. Zamaskowany napastnik zaatakował kobietę, strzelał do policjantów

Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji, agresywny mężczyzna nie miał jednak zamiaru się poddać. Gdy zbliżyli się do niego funkcjonariusze, wystrzelił w ich stronę z broni przypominającej strzelbę myśliwską, poważnie raniąc mundurowych. Po wszystkim uciekł i zabarykadował się w pobliskim budynku.

Lokalna policja wydała oświadczenie dla mieszkańców. Apelowano w nim o pozostanie w domach i zamknięcie drzwi. Wiadomo, że mundurowi próbowali zatrzymać sprawcę strzelaniny, nie jest jednak jasne, czy doszło do aresztowania. Mundurowi przekazali jedynie, że napastnik miał na twarzy maskę.

Strzelanina w Japonii. Nie żyje dwóch policjantów

Niestety, media obiegła później tragiczna informacja. Dwóch policjantów oraz zraniona nożem kobieta zmarli w szpitalu. Kolejna osoba jest poważnie ranna. 

Ataki z użyciem broni są w Japonii rzadkością, ponieważ w kraju kwitnącej wiśni niewiele osób ma do niej dostęp. Ostatnia strzelanina, która wstrząsnęła międzynarodową społecznością miała miejsce w Shinzo Abe. 

loader

RadioZET.pl/BBC

Logo radiozet Dzieje się