Zamknij

Helikopter rozbił się o wzgórze. Pięć osób nie żyje

27.11.2022 16:50

Helikopter rozbił się o wzgórze w pobliżu świątyni buddyjskiej w północno-wschodniej części Korei Południowej. W katastrofie zginęło pięć osób – poinformowała agencja Yonhap, powołując się na straż pożarną.

Katastrofa śmigłowca
fot. PAP/EPA

Helikopter typu S-58T wyprodukowany przez amerykańską firmę Sikorsky spadł nieopodal buddyjskiej świątyni w powiecie Jangjang. Maszyna rozbiła się na części i zapaliła, a ogień został ugaszony po około godzinie.

Korea Południowa. Pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca

Do katastrofy doszło w czasie patrolu okolicy pod kątem pożarów lasu – przekazali lokalni urzędnicy. Początkowo sądzono, że jedyne ofiary śmiertelne to 71-letni pilot i 54-letni mechanik. Jednak ratownicy znaleźli na miejscu katastrofy zwłoki trzech innych osób. 

Nagrania z kamer monitoringu potwierdziły, że także one były na pokładzie helikoptera – podała agencja Yonhap. Obecnie trwa identyfikacja ciał.

Południowokoreański premier Han Duck-soo zaapelował do lokalnych władz, aby objęły opieką rodziny ofiar katastrofy. Polityk wezwał również do wzmocnienia nadzoru nad regułami bezpieczeństwa lotów, aby zapobiec powtórzeniu się podobnych wypadków.

RadioZET.pl/PAP