,

"Czekamy aż wytrzeźwieją". Ławrow czytał z kartki kuriozalne oświadczenie

28.03.2023 15:21

Siergiej Ławrow odczytał z kartki przed kamerami oświadczenie, w którym zarzucił zachodnim przywódcom "jaskiniową rusofobię". Szef MSZ Rosji stwierdził też, że dopiero, "kiedy i jeśli w ogóle wytrzeźwieją", Kreml określi stanowisko ws. stosunków z Zachodem.

Siergiej Ławrow
fot. Twitter/Anton Heraszczenko (screen z rosyskiej TV))

Siergiej Ławrow uczestniczył w posiedzeniu rady opiekunów Funduszu Dyplomacji Publicznej im. Aleksandra Gorchakowa. W jego trakcie wygłosił dość kuriozalne oświadczenie na temat obecnego stosunku władz na Kremlu do państw zachodnich.

Ławrow odczytał kuriozalne oświadczenie. "Jeśli wytrzeźwieją"

Na nagraniu, które udostępnił w mediach społecznościowych minister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko, widać szefa rosyjskiego MSZ czytającego z kartki przygotowaną wcześniej wypowiedź.

- Jeśli mówimy o przywódcach Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, to widzimy, że są oni pogrążeni w jaskiniowej rusofobii, poświęcając problemy ich własnych krajów - stwierdził.

- Kiedy i jeżeli w ogóle wytrzeźwieją, określimy nasze stanowisko co do perspektyw dalszych stosunków z nimi. Ale oczywiście będziemy decydować sami i na własnych warunkach - zakończył swojego wystąpienie szef rosyjskiej dyplomacji. 

Podczas obrad FDP pozwolił sobie również na stwierdzenie, że Federacja Rosyjska stoi w obliczu "kolektywnej agresji świata Zachodu". Zarzekał się jednak, że rosyjskie władze nadal mają "wielu przyjaciół we wszystkich krajach świata, także zachodnich", którzy "podzielają propagowane przez nas tradycyjne wartości". 

loader

RadioZET.pl/Twitter/TASS

Logo radiozet Dzieje się