Tragiczny wypadek przy pisuarze. Mężczyzna nie przeżył

27.01.2023 23:07

Pracownik firmy sprzątającej w Londynie został przygnieciony przez teleskopowy pisuar. Mężczyzna był uwięziony blisko trzy godziny. Mimo wysiłków służb ratunkowych, nie udało się go uratować.

Nosze ze zwłokami - zdjęcie ilustracyjne
fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny wypadek zdarzył się na skrzyżowaniu Shaftesbury Avenue i Charing Cross Road w Londynie w piątek około godz. 12 polskiego czasu. Pracownika firmy sprzątającej przygniótł teleskopowy pisuar, który spadł z dużej wysokości. 

Na miejsce wysłano strażaków, którzy przy użyciu wyciągarki próbowali uwolnić mężczyznę. Akcja, w której brało udział 25 strażaków. Na miejsce wysłano też śmigłowiec pogotowia ratunkowego.

Śmiertelny wypadek w Londynie. Mężczyznę przygniótł pisuar

Poszkodowanego wyciągnięto spod  o godz. 14.40. Niestety mężczyzna doznał na tyle ciężkich obrażeń, że zmarł na miejscu. Rodzina zmarłego została powiadomiona przez policję, a kondolencje złożył rzecznik Rady Miejskiej Westminster. - Nasze myśli są z przyjaciółmi i rodziną pracownika, który tragicznie zmarł dzisiaj na West Endzie - powiedział rzecznik, cytowany przez BBC.

Policja przekazała, że do wypadku doszło, gdy pracownik obsługiwał teleskopowy pisuar, jedno z urządzeń zamontowanych 20 lat temu, by ludzie nie oddawali moczu na ulicę. W ciągu dnia urządzenie jest schowane pod ziemią, natomiast na noc wysuwa się z chodnika ponad poziom gruntu. Pisuar jest sterowany zdalnie.

RadioZET.pl/BBC