Zamknij

Małżeństwo zginęło w katastrofie samolotu. "Widziałam, jak uderzył w drzewa"

25.11.2022 15:59

Dwie osoby zginęły w katastrofie niewielkiego samolotu w pobliżu lotniska Smith Reynolds w Winston-Salem w Północnej Karolinie. Maszyna rozbiła się kilka chwil przed lądowaniem. Ofiary to 66-letnia Patty Kreher i jej 64-letni mąż Joe. Małżeństwo leciało do swoich dzieci i wnuków na Święto Dziękczynienia.

katastrofa samolotu
fot. Twitter: Lauren Crawford

Do katastrofy samolotu doszło podczas podróży z St. Louis w stanie Missouri do Północnej Karoliny. Piper PA-30 Twin Comanche spadł 19 listopada około godziny 11:00 niedaleko lotniska Smith Reynolds w Winston-Salem.

Maszyna rozbiła się kilka chwil przed lądowaniem, na podwórku Susan Harrison-Bailey. - Było dużo dymu. Widziałam, jak uderzył w drzewa - relacjonowała kobieta. - Podczas awaryjnego lądowania leciał w górę i w dół - dodała.

Małżeństwo zginęło w katastrofie samolotu

66-letnia Patty Kreher i jej 64-letni mąż Joe lecieli do swoich dzieci i wnuków, aby wspólnie spędzić Święto Dziękczynienia. Rodzina przekazała lokalnym mediom, że rodzice pokonywali tę trasę wielokrotnie.

Przedstawiciel Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu wyjaśnił, że samolot był już gotowy do lądowania. - Pilot poinformował, że musi okrążyć lotnisko w drugiej próbie, a podczas manewru stracił kontrolę nad samolotem, który uderzył w ziemię - przekazał.

Wrak maszyny został usunięty z miejsca wypadku. Jak dotąd nie ustalono, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy samolotu. Wiadomo, że Joe Kreher był certyfikowanym instruktorem lotu. Poza małżeństwem nikt inny nie ucierpiał w wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Daily Mail/ NY Post