Zamknij

Wstrząsający finał poszukiwań 16-latki. “Była w worku na śmieci, naga i związana”

25.01.2023 16:22

16-latka, którą porwano sprzed stacji kolejki naziemnej w Mexico City, została po trzech dniach odnaleziona. Dziewczynkę porzucono w plastikowym worku na wysypisku śmieci. Jej płacz usłyszała kobieta, która przechodziła w okolicy. Nastolatka była naga, miała też związane ręce i nogi. Powiedziała, że była przetrzymywana z innymi dziewczętami i kobietami.

Maria Ángela Olguín
fot. AFP/EAST NEWS/YURI CORTEZ, Twitter/Tavo Ojeda

Maria Ángela Olguín była poszukiwana od czwartku. 16-latka miała zostać porwana, gdy czekała na matkę przed toaletami na stacji kolei naziemnej w stolicy Meksyku. Starsza siostra dziewczyny powiedziała lokalnym mediom, że nieznany mężczyzna chwycił Marię i siłą poprowadził ją w kierunku targu. Tam zniknęli w tłumie. 

Siostra 16-latki powiedziała, że widać to na nagraniach monitoringu. - Jasno z nich wynika, że nie odeszła z własnej woli. Została porwana przez mężczyznę, który chwycił ją za ramię. Kamery nie zarejestrowały, co działo się później - powiedziała siostra Marii, cytowana przez Vice.com.

Meksyk. Maria Ángela Olguín odnaleziona

Śledczy nie zidentyfikowali jeszcze żadnych podejrzanych. Nagranie z kamery monitoringu jest niewyraźne i zawiera niewiele szczegółów.

Kolejny film, na którym widać domniemanego porywacza, został opublikowany w poniedziałek. Dziewczyna, prawdopodobnie 16-letnia Maria, stoi na zewnątrz toalety. W pewnym momencie do dziewczynki podchodzi mężczyzna. Zmusza ją, żeby szła razem z nim, po czym oboje znikają za białym minivanem.

Matka dziewczynki, Rocío Bustamante, wraz z dziesiątkami kobiet rozpoczęła poszukiwania córki w Mexico City. Bliscy nastolatki zablokowali m.in. wyjazd z dworca autobusowego w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zdarzenia, aby zwrócić uwagę władz i skłonić je do bardziej zdecydowanych działań ws. poszukiwań zaginionej.

Trzy dni po porwaniu 16-latka została znaleziona żywa. Porzucono ją w czarnej, plastikowej torbie na wysypisku na przedmieściach Mexico City. - Słyszałam, jak ktoś płacze na wysypisku obok parkingu - powiedziała lokalnej prasie kobieta, która ją znalazła. Dziewczynka była naga, miała związane ręce i nogi. Według policji w momencie odnalezienia była “bardzo zdezorientowana”.

16-latkę porzucono na wysypisku śmieci

Na miejsce wezwano policję i karetkę. Nastolatce udzielono pomocy medycznej i zapytano, gdzie była przetrzymywana, ale z powodu dezorientacji nie potrafiła odpowiedzieć. 

- Mówiła, że w miejscu, w którym była przetrzymywana, było wiele innych dziewcząt i kobiet, wiele nieletnich, ale nie mogła powiedzieć nic więcej – przekazał w rozmowie z El Universal szef policji w dzielnicy Nezahualcóyotl. 

Nadal nie wiadomo, dlaczego Maria została porwana. Według rodziny 16-latka jest w szpitalu na obserwacji. Jej stan jest stabilny. 

Dane Narodowej Komisji ds. Osób Zaginionych wskazują, że każdego dnia w Meksyku ginie siedem kobiet. 70 proc. zaginięć jest odnotowywanych w stanie Meksyk, Morelos, Jalisco i Nuevo Leon.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Vice.com/El Universal