Zamknij

Matka zabiła swoje dziecko. Wcześniej opublikowała szokujący wpis w sieci

15.11.2022 13:32

Karin Ziolkowski może spędzić resztę życia za kratkami. 44-latka pochodząca z Meriden w stanie Connecticut zamordowała swoje dziecko, a następnie podpaliła dom. Wcześniej opublikowała wstrząsający post w sieci.

Karin Ziolkowski z synem
fot. Kalizhan Ospanov/Xinhua News/East News/Facebook

Ława przysięgłych w New Haven uznała 44-letnią Karin Ziolkowski za winną zarówno morderstwa, jak i podpalenia drugiego stopnia. Do tragedii doszło 14 listopada 2016 r. Zgodnie z relacją prokuratury kobieta zabiła własnego syna. Gdy Elijah już nie żył, spowodowała pożar domu przy Davis Street 100.

USA. 44-latka winna zabójstwa dziecka i podpalenia. Szokujący wpis

Prokuratura ustaliła, że kobieta, używając oleju do pochodni, podłożyła ogień w dwóch miejscach - w sypialni oraz w piwnicy. Według ustaleń śledczych 8-latek został znaleziony nieprzytomny na miejscu pożaru. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Jako przyczynę śmierci dziecka podano zabójstwo poprzez uduszenie oraz ostre zatrucie lekiem przeciwhistaminowym, który wykryto również we krwi kobiety. Lekarz sądowy stwierdził, że chłopiec zmarł jeszcze przed pożarem.

23 listopada 2016 roku funkcjonariusze przejrzeli konto twitterowe 44-latki. Znaleźli tam serię niepokojących wpisów. Okazuje się, że 10 listopada, cztery dni przed podpaleniem, Ziolkowski opublikowała na Twitterze słowa „gaśnica”, „diabelski plac zabaw” i "puste obietnice". Z kolei dwa dni przed pożarem dodała jeszcze bardziej szokujący twitt. "Dlaczego urodziłam to dziecko?" - napisała.

Władze zatrzymały 44-latkę dopiero w październiku 2017 roku w Karolinie Północnej, gdzie przeniosła się po śmierci syna. Według Hartford Courant kobieta przed śmiercią dziecka była w depresji i zmagała się z problemami małżeńskimi. Partner Ziolkowski miał stosować wobec niej przemoc słowną. Matka Elijah złożyła pozew o rozwód, ale sprawa miała zostać oddalona przez sędziego z powodu „braku staranności” kilka tygodni przed zabiciem chłopca.

Karin Ziolkowski ma stawić się przed Sądem Najwyższym w New Haven 10 stycznia 2023 r. na rozprawie skazującej. Grozi jej kara od 25 lat więzienia do dożywocia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/lawandcrime.com/myrecordjournal.com