,

Dwie ofiary śmiertelne pożaru balonu. "Pasażerowie wyskoczyli"

02.04.2023 10:02

Dwie osoby zginęły w pożarze balonu lecącego w pobliżu słynnego meksykańskiego stanowiska archeologicznego Teotihuacán - poinformowały w sobotę władze. W sieci pojawiło się nagranie płonącej gondoli balonu. Zarejestrowano moment, w którym jedna osoba z niej wyskakuje.

Pożar gondoli balonu w Meksyku
fot. Twitter/Lerpc75

Zdarzenie miało dramatyczny przebieg. Jak poinformowały władze stanu Meksyk, pasażerowie wyskoczyli z balonu. W oświadczeniu cytowanym przez agencję AFP przekazano, że oprócz ofiar śmiertelnych, ranne zostało dziecko.

Pożar balonu w Meksyku. Nie żyją dwie osoby

Zginęła 39-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna. Dziecko ma poparzenia drugiego stopnia twarzy i złamania prawej kości udowej. Nie podano, czy na pokładzie balonu byli inni pasażerowie. Film opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje płonącą gondolę balonu, zarejestrowano również moment, gdy jedna z osób wyskakuje na ziemię.

Teotihuacán to starożytne miasto z okresu prekolumbijskiego. Popularną atrakcją jest przelot balonem, z którego można podziwiać Piramidę Słońca i Księżyca, a także inne pozostałości miasta umiejscowione wzdłuż Alei Zmarłych. Koszt takiego lotu to około 150 dolarów.

RadioZET.pl/AFP

Logo radiozet Dzieje się