14-latek oskarżony o zabicie ośmiu osób. Masakra na imprezie urodzinowej

16.03.2023 21:39

Funkcjonariusze policji aresztowali 14-letniego chłopca, oskarżanego o zabójstwo ośmiu osób 22 stycznia na przedmieściach miasta Meksyk. Zbrodnia była powiązana z przestępczością narkotykową - poinformowały w czwartek meksykańskie władze federalne.

el chapito zatrzymany
fot. STR /AFP /East News

Chłopiec miał zastrzelić osiem osób i ranić siedem, strzelając do nich z motocykla. Ofiary ataku uczestniczyły w przyjęciu urodzinowym w jednym z domów w miejscowości Chimalhuacan, położonej na obrzeżach meksykańskiej stolicy - opisuje agencja AP.

Aresztowano "El Chapito". 14-latek oskarżony o zabicie ośmiu osób

Władze nie ujawniły tożsamości chłopca, wiadomo tylko, że jest znany pod pseudonimem "El Chapito". Jest to nawiązanie do postaci meksykańskiego barona narkotykowego "El Chapo", czyli Joaquina Guzmana, który odsiaduje karę dożywotniego pozbawienia wolności w USA.

Po aresztowaniu chłopiec powiedział dziennikarzom, że został odurzony narkotykami i zastraszony, by popełnić zbrodnie - relacjonuje AP. Dodaje, że nie ujawniono motywu zabójstw, ale działające w Meksyku kartele narkotykowe często zlecają morderstwa i porwania, by pozbyć się konkurentów lub zastraszyć dłużników.

W przeszłości w Meksyku były również przypadki dzieci, zmuszanych przez kartele do wykonywania egzekucji - przypomina Associated Press.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP