Nie żyją zaginione kobiety, w tym 19 latka. Policja znalazła zwęglone szczątki

PAP
18.03.2023 09:45

Sześć kobiet, które zaginęły 7 marca w mieście Celaya w środkowym Meksyku, zostało zamordowanych. Jak poinformowała w piątek prokuratura, zidentyfikowano zwęglone szczątki pięciu z nich. Policja nie ma wątpliwości, że także szósta padła ofiarą zabójstwa.

Zdj. ilustracyjne
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Prokurator Carlos Zamarripa poinformował, że w związku z tą makabryczną sprawą i innymi zabójstwami zatrzymano 14 podejrzanych, przy których znaleziono broń i narkotyki. Śledczy próbują ustalić motyw zbrodni i jej przebieg.

Kobiety w wieku od 19 do 48 lat zaginęły 7 marca. Ich szczątki znaleziono 30 km od miasta Celaya, gdzie widziano je po raz ostatni. Stan Guanajuato, w którym leży Celaya, jest od wielu lat miejscem krwawych starć między grupami przestępczymi Santa Rosa de Lima i Jalisco New Generation Cartel, które walczą o wpływy oraz zyski z handlu narkotykami i kradzionym paliwem.

Policja w Meksyku: 6 zaginionych kobiet zamordowano 

Eksperci pracują nad identyfikacją kolejnych nadpalonych fragmentów kości. Prokurator Zamarripa powiedział, że znaleziono setki fragmentów kości, które zostały spalone a potem zmielone. Dodał, że jest to typowa metoda karteli narkotykowych.

Od wielu lat przez Meksyk przetacza się fala przemocy. Według oficjalnych danych tylko w ubiegłym roku zanotowano w tym kraju 31 936 zabójstw. 3754 ofiary to kobiety. Agencje podkreślą, że rzeczywista liczba zabójstw, w tym także kobiet, jest o wiele wyższa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/ABC News