,

Miedwiediew łże po eksplozji w Przewodowie: Zachód zbliża się do wojny światowej

16.11.2022 10:15

Dmitrij Miedwiediew opublikował na Twitterze wpis dotyczący wtorkowej eksplozji rakiety w Przewodowie. Winę za tragiczne zdarzenie, w którym zginęło dwóch Polaków, zrzucił na stronę ukraińską. Były prezydent Rosji stwierdził, że "Zachód zbliża się do wojny światowej".

Dmitrij Miedwiediew
fot. Shutterstock

Dmitrij Miedwiediew w kolejnym propagandowym przekazie zamieszczonym w mediach społecznościowych napisał: "Incydent z rzekomym ukraińskim «atakiem rakietowym» na polską wieś dowodzi tylko jednego: prowadząc wojnę hybrydową z Rosją, Zachód zbliża się do wojny światowej".

Eksplozja w Przewodowie. Rakieta spadła na Polskę

We wtorek po godzinie w Przewodowie niedaleko granicy z Ukrainą spadła rakieta. W wyniku eksplozji zginęło dwóch obywateli Polski. Wieczorem w trybie pilnym zwołano posiedzenie BBN i rządu. Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie m.in. z prezydentem USA Joe Bidenem oraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, a także z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W środę Joe Biden po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji powiedział, że ma wstępne informacje, które przeczą tezie, by rakieta, która spadła na terytorium Polski została wystrzelona z Rosji. Jak dodał, sugeruje to trajektoria lotu rakiety. Również agencja AP, powołując się na trzy źródła w amerykańskiej administracji napisała w depeszy, że na Polskę miała spaść rakieta wystrzelona przez Ukrainę w kierunku nadlatującego rosyjskiego pocisku.

Szefowa KE Ursula von der Leyen zadeklarowała w środę pełne wsparcie w wyjaśnieniu incydentu w Przewodowie. "Pozostajemy w kontakcie z naszymi partnerami w sprawie dalszych kroków w tej kwestii" - przekazała na Twitterze.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się