Zamknij

Kolejna katastrofa lotnicza w Rosji. Rozbił się MiG-31

02.12.2022 09:32

Myśliwiec MiG-31 rozbił się w Kraju Nadmorskim na wschodzie Rosji. Załoga się katapultowała - podała Gazeta.ru, powołując się na służby ratownicze.

MiG-31 rozbił się w Rosji
fot. Russian Defense Ministry Press Service/Associated Press/East New

O katastrofie rosyjskiego myśliwca MiG-31 poinformowano w piątek. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej potwierdziło, że maszyna rozbiła się w Kraju Nadmorskim podczas lotu szkoleniowego. Załoga się katapultowała.

Rosyjskie media podają, że samolot był nieuzbrojony. "MiG-31 spadł na niezamieszkały teren. Nie stwierdzono, aby spowodował zniszczenia" - przekazała Gazeta.ru.

Rosja. Rozbił się MiG-31

To już kolejny taki wypadek rosyjskiego myśliwca. Według ekspertów przyczyną mogą być sankcje państw zachodnich wobec Rosji, której coraz trudniej jest zdobyć zapasowe części i sprzęt do serwisowania swoich maszyn.

Jak podał we wtorek portal Jerusalem Post, od września rozbiło się co najmniej sześć rosyjskich samolotów wojskowych z powodu usterek technicznych. Cztery z nich były używane do inwazji na Ukrainę.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta.ru/Jerusalem Post