,

Masakra w szkole. Kobieta zabiła sześć osób, w tym dzieci. Wstrząsające nagranie

28.03.2023 22:11

28-latka, która zastrzeliła w poniedziałek sześć osób w prywatnej szkole w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee, legalnie nabyła siedem sztuk broni, mimo że była leczona z powodu zaburzeń emocjonalnych - poinformował we wtorek szef policji w tym mieście John Drake. Władze opublikowały nagranie wideo z interwencji funkcjonariuszy.

Masakra w szkole
fot. Twitter: Metro Nashville

Jak powiedział Drake podczas briefingu prasowego, Audrey Hale użyła w szkole trzech z siedmiu sztuk broni, które kupiła - dwóch karabinów szturmowych i pistoletu. Zabiła trójkę 9-letnich dzieci oraz troje pracowników szkoły, w tym dyrektorkę. Kobieta miała być pod opieką lekarza z powodu zaburzeń emocjonalnych i ukrywała broń przed rodzicami, u których mieszkała.

Nashville. Masakra w szkole. Kobieta zabiła sześć osób, w tym dzieci

Hale miała sporządzić też "książeczkę" oraz manifest z planem zbrodni oraz tuż przed nią wysłać SMS-y znajomym, informując ich m.in., że "z czasem wszystko nabierze sensu". Według policji motywy jej działania nie zostały dotąd ustalone. Wiadomo jednak, że w przeszłości uczyła się należącej do Kościoła prezbiteriańskiego szkoły podstawowej.

Policja w Nashville opublikowała we wtorek nagranie wideo z kamer na mundurach policjantów. Na nagraniu widać wymianę ognia między Hale i funkcjonariuszami i moment śmiertelnego postrzelenia zabójczyni. Do zastrzelenia jej doszło 14 minut po wezwaniu policji.

Po tragedii w szkole prezydent USA Joe Biden po raz kolejny wezwał Kongres do uchwalenia ściślejszych regulacji dotyczących sprzedaży broni palnej, w tym zakazu sprzedaży karabinów szturmowych. Przyznał jednocześnie, że on sam wyczerpał wszystkie swoje uprawnienia, jeśli chodzi o politykę dotyczącą broni.

RadioZET.pl/ Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

Logo radiozet Dzieje się