,

Nastolatkowie zamęczyli cztery łabędzie na śmierć. "Wzajemnie się nakręcali"

27.03.2023 10:20

Dwaj nastolatkowie zabili cztery łabędzie i zranili co najmniej 12. Latem 2022 roku chłopcy włamali się do sanktuarium dla zwierząt w Datchet w hrabstwie Berkshire w południowej Anglii. Torturowali tam ptaki, strzelając do nich z proc przez 20 minut, wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie.

Nastolatkowie zabili cztery łabędzie
fot. Doug Lindstrand/Alaska Stock Images/East News, Facebook (screen)

Jeden z oskarżonych, 13-letni chłopiec, został skazany za “spowodowanie niepotrzebnego cierpienia chronionych zwierząt”. Sąd w Maidenhead we wtorek skazał go na sześć miesięcy prac społecznych przy Zespole do walki z przestępczością wśród nieletnich. 

Chłopcy zabili łabędzie nieme, które w Wielkiej Brytanii są pod ochroną. Atak zarejestrowały kamery monitoringu. Wendy Hermon, która prowadzi sanktuarium, powiedziała, że po obejrzeniu nagrania poczuła się tak źle, jakby zachorowała. Opisywała, że nastolatkowie uzbrojeni w proce podnosili kamienie i strzelali nimi do już rannych łabędzi, które dochodziły do siebie w sanktuarium.

Wielka Brytania. Dwaj nastolatkowie torturowali i zabili łabędzie

Ptaki były całkowicie bezbronne, przestraszone kuliły się na tyłach kompleksu. W ataku zginęły dwa małe łabędzie oraz dwa dorosłe osobniki. Kolejne dwa łabędzie doznały trwałego uszczerbku na zdrowiu. 

- Te ptaki nie są w stanie latać z powodu obrażeń. Padły ofiarą barbarzyńskiego ataku chorych osób, które oklaskiwały każde swoje celne trafienie i wzajemnie się nakręcały - mówiła Hermon w rozmowie z “The Sun”. - Pobiegłam tam i wypłakałam oczy, gdy to zobaczyłam. Sanktuarium powinno być bezpiecznym miejscem dla rannych zwierząt - mówiła zrozpaczona kobieta.

Pracownicy sanktuarium byli zszokowani atakiem na łabędzie. W sierpniu 2022, kilka tygodni po bestialskim występku nastolatków, napisali: To zdruzgotało wszystkich naszych wolontariuszy. 

Sanktuarium wystosowało apel z prośbą o datki na wsparcie cierpiących ptaków i pomoc w planach przeniesienia się w nowe miejsce. „Nie chcemy działać tam, gdzie dobro, spokój i zdrowie psychiczne łabędzi znajdujących się pod naszą opieką, które wracają do zdrowia po chorobach i urazach, są zagrożone” - napisali pracownicy. Organizacja charytatywna nadal zbiera datki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Daily Mail"/"The Sun"

Logo radiozet Dzieje się