Zamknij

Wyłączyła respirator innej pacjentce. Wyjaśnienie szokuje

02.12.2022 12:54

Pacjentka szpitala w Mannheim dwukrotnie miała wyłączyć respirator kobiecie, która leżała z nią na sali. Tłumaczyła, że irytował ją dźwięk urządzenia.

72-latka wyłączyła pacjentce respirator
fot. Lukasz Solski/East News/Zdjęcie ilustracyjne

72-letnia kobieta została aresztowana w Mannheim pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Pacjentka przed godz. 20 we wtorek miała wyłączyć respirator 79-letniej kobiecie, z którą dzieliła salę. “Była zaniepokojona hałasem dochodzącym z aparatu tlenowego” - czytamy we wspólnym komunikacie prokuratury i policji.

Chociaż personel zwrócił uwagę kobiecie, że dopływ tlenu jest niezbędny, wkrótce potem ponownie wyłączyła urządzenie. Poszkodowaną 79-latkę trzeba było reanimować. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale wciąż wymaga intensywnej opieki medycznej.

Niemcy. Kobieta podejrzana o dwukrotne wyłączenie respiratora innej pacjentce

- Również dla nas jest to niespotykany przypadek - powiedziała o incydencie we wtorek wieczorem rzeczniczka policji, cytowana przez agencję DPA.  

Stan 72-latki poprawił się na tyle, że w środę została doprowadzona przed sąd, a później umieszczona w areszcie. Śledztwo jest w toku, a kobieta będzie jeszcze przesłuchiwana.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/DPA