Zaginiona 12-latka nie żyje. Została zasztyletowana przez dwie koleżanki

14.03.2023 16:56

Zaginiona 12-latka z Freudenbergu w Niemczech została zasztyletowana przez dwie znajome dziewczynki. Obydwie podejrzane mają poniżej 14 lat. Nie są więc w wieku, w którym ponosi się odpowiedzialność karną – poinformował we wtorek prowadzący śledztwo prokurator z Koblencji w Nadrenii-Palatynatu.

Policja
fot. Shutterstock

Zwłoki 12-latki znaleziono 12 marca w pobliżu ścieżki rowerowej w Freudenbergu w zachodnich Niemczech. Zaginięcie dziecka zostało zgłoszone przez rodziców w sobotę wieczorem. We wtorek 14 marca niemiecka prokuratura przekazała nowe informacje w sprawie tej przerażającej zbrodni.

Niemcy. Zabójstwo 12-latki we Freudenbergu

Wiadomo, że 12-latka zmarła w wyniku "licznych ran kłutych". Obydwie sprawczynie (w wieku 12 i 13 lat) przyznały się do popełnienia przestępstwa i przebywają pod opieką urzędu ds. nieletnich. Ze względu na ich wiek, śledczy nie informują o innych szczegółach, dotyczących przebiegu przestępstwa – takich jak motywy, zachowanie przed i po popełnieniu przestępstwa oraz miejsce pobytu.

– Nie oznacza to jednak, że nic się obecnie nie dzieje. Teraz oddajemy tę sprawę w ręce władz ds. nieletnich – podkreślił Mario Mannweiler, prokurator w Koblencji. Śledczy kontynuują także poszukiwania narzędzia zbrodni.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP