Zamknij

Nożownik zaatakował uczennice. Zatrzymano podejrzanego

06.12.2022 07:55

W Illerkirchberg koło Ulm dwie nastolatki zostały zaatakowane nożem w drodze do szkoły. Jedna z nich zmarła w wyniku poważnych obrażeń. Policja zatrzymała trzech mężczyzn, przebywających w ośrodku dla azylantów, przy jednym z nich znaleziono nóż – poinformowały policja i prokuratura z Ulm.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Według śledczych 27-letni napastnik zaatakował dwie nastolatki przy użyciu noża, gdy te zmierzały w poniedziałek rano do szkoły. Do ataku doszło na terenie osiedla mieszkaniowego w liczącej 4,7 tys. mieszkańców miejscowości Illerkirchberg w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Do poważnie rannych ofiar natychmiast wezwano policję i karetkę pogotowia. 14-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala, a jej 13-letnia koleżanka – ciężko ranna - nadal wymaga opieki medycznej.

Atak nożownika na uczennice. To Erytrejczyk

Napastnik po ataku na nastolatki uciekł do ośrodka dla uchodźców. - Kiedy siły specjalne policji dokonały tam przeszukania, zatrzymały trzech mieszkańców – Erytrejczyków ubiegających się o azyl – poinformowali śledczy. Przy jednym z nich znaleziono nóż, który posłużył za narzędzie zbrodni.

Jak podał portal SWR, powołując się na relację świadka tragedii, jedna z dziewcząt miała ranę kłutą brzucha, druga – poważne obrażenia okolic klatki piersiowej.

RadioZET.pl/PAP