Tragedia na torach. Nie żyje 10-latek. Pociąg ciągnął dzieci przez kilkaset metrów

03.02.2023 11:30

W Recklinghausen w zachodniej części Niemiec doszło do poważnego wypadku na torach. Pociąg towarowy potrącił dwoje dzieci: 10-letni chłopiec nie żyje, ciężko ranny 9-latek walczy o życie w szpitalu.

Recklinghausen
fot. YouTube.com/Tagesschau/ARD

Jak poinformowała niemiecka telewizja ZDF, do tragedii w Recklinghausen doszło w czwartek 2 lutego po godzinie 18:00. Pociąg towarowy potrącił dwóch chłopców w pobliżu dawnej stacji towarowej – podały Deutsche Bahn.

Niemcy. Tragedia na torach. Nie żyje 10-latek

Według ustaleń policji 9- i 10-latek wracali do domu z treningu. Na razie nie wiadomo, dlaczego chłopcy znaleźli się na torowisku. Niemiecki dziennik "Bild" napisał, że ofiary były ciągnięte przez pociąg przez kilkaset metrów.

Na miejsce skierowano wszystkie służby. W akcji brało udział 35 strażaków i ratowników. Pomimo podjętych działań ratowniczych 10-letniego chłopca nie udało się uratować. Ciężko ranny 9-latek został przetransportowany do szpitala. W zdarzeniu nie ucierpiały inne osoby. Straż pożarna przeszukała teren przy użyciu drona z kamerą termowizyjną.

– To po prostu straszne, co się tutaj stało. Można mieć tylko nadzieję, że rodzice będą mieli siłę, by przezwyciężyć to wielkie nieszczęście – powiedział Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych landu Nadrenii Północnej -Westfalii.

RadioZET.pl/ZDF/Reuters