Pomyliła gaz z hamulcem. Kobieta zdemolowała parking, auto utknęło w ścianie

17.03.2023 13:00

42-letnia kobieta została lekko ranna po tym, jak pomyliła gaz z hamulcem i z impetem wjechała w ścianę wielopoziomowego parkingu w niemieckiej miejscowości Goslar. Auto przebiło ścianę na wylot, a jej odłamki uszkodziły pobliskie pojazdy.

Niemcy. Demolka na parkingu
fot. screen: Feuerwehr Goslar

Do groźnej sytuacji na parkingu wielopoziomowym doszło we wtorek w 50-tysięcznej miejscowości w Dolnej Saksonii, w środkowych Niemczech.

Straż pożarna z Goslar została zaalarmowana o wypadku na parkingu. 42-letnia kobieta została ranna po tym, jak jej samochód z impetem wjechał w ścianę budynku. Pojazd przebił ją na wylot – przód auta znalazł się po drugiej stronie piętrowego parkingu.

Niemcy. Zdemolowała parking. Volvo utknęło w ścianie

"Jadąca samotnie kobieta najpierw przebiła się przez barierkę, a następnie przez wewnętrzną ścianę parkingu swoim volvo. Pojazd utknął pośrodku, między dwoma piętrami. Odłamki ściany uszkodziły również dwa inne pojazdy na dolnym poziomie parkingu" – relacjonowali strażacy z jednostki w Goslar.

parking-niemcy
fot. Feuerwehr Goslar

Kobieta została ranna, na szczęście nie wymagała hospitalizacji. Dzięki użyciu ciężkiego sprzętu strażacy wyciągnęli zaklinowany w ścianie samochód. "Pomimo wszelkich starań, pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu. Ocena uszkodzeń budynku wykazała, że wypadek nie naruszył jego konstrukcji" – wyjaśnili strażacy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Feuerwehr Goslar - Facebook