Zamknij

Zderzenie trzech autobusów, wybuchł pożar. Co najmniej 37 osób nie żyje

23.11.2022 07:25

Co najmniej 37 osób zginęło we wtorek w wypadku drogowym z udziałem trzech autobusów, który miał miejsce w północno-wschodniej Nigerii - poinformowały lokalne władze.

wypadek nigeria
fot. Twitter

Do wypadku doszło w pobliżu miasta Maiduguri, kiedy dwa komercyjne autobusy zderzyły się czołowo i zapaliły się. Następnie uderzył w nie trzeci autobus.

- Potwierdzono śmierć 37 osób, większość z ciał spłonęła - poinformował Utten Boyi, szef Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Drogowego. Przyczyną wypadku było pęknięcie opony w pierwszym autobusie w połączeniu z nadmierną prędkością.

Nigeria. Zderzenie trzech autobusów, zginęło 37 osób

Wypadki drogowe są powszechne w Nigerii, gdzie warunki drogowe pogorszyły się w ostatnich tygodniach po ulewnych deszczach i powodziach, największych w tym kraju od dekady.

Wcześniej we wtorek 17 osób zginęło, a cztery zostały ranne, gdy autobus staranował ciężarówkę w pobliżu stolicy Nigerii Abudży. W sobotę dziewięć osób utonęło, gdy przeładowany autobus wpadł w blokadę drogową po pęknięciu opony w pobliżu Kano na północy kraju.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter