Zamknij

Rośnie napięcie na linii Moskwa-Londyn. Rosja wydala brytyjskich dyplomatów

Redakcja
17.03.2018 09:44
Rosja, Kreml
fot. Pixabay

MSZ Rosji zapowiedziało w sobotę wydalenie z kraju 23 brytyjskich dyplomatów. Muszą opuścić Rosję w ciągu tygodnia. Resort ogłosił też, że cofa pozwolenie na otwarcie konsulatu generalnego Wielkiej Brytanii w Petersburgu i kończy działalność w Rosji organizacji kulturalno-edukacyjnej British Council.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rosyjski resort zastrzegł sobie prawo do podjęcia dalszych środków wobec Wielkiej Brytanii w razie podjęcia przez władze w Londynie kolejnych wrogich kroków wobec Rosji w sporze, jaki wywiązał się między krajami z powodu próby otrucia w Anglii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala.

Próba zabójstwa Skripala i jego córki

W piątek Komitet Śledczy Rosji poinformował, że wszczął dochodzenia w sprawie próby zabójstwa w Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala i jego córki Julii. Zapewnił, że służby są gotowe do współpracy ze stroną brytyjską.

Zobacz także

Dodał, że wszczęto również śledztwo w sprawie zabójstwa współpracownika zmarłego w 2013 r. rosyjskiego miliardera Borysa Bieriezowskiego Nikołaja Głuszkowa, którego znaleziono martwego w Londynie w poniedziałek.

RadioZET.pl/PAP/DG