Zamknij

Ewakuacja w Tajlandii. Uratowano już 4 chłopców!

Redakcja
08.07.2018 15:18
Tajlandia
fot. PAP/EPA

Czterech Sześciu chłopców z drużyny piłkarskiej wydobyto z zalanej jaskini na północy Tajlandii - poinformował w niedzielę Reuters, powołując się na przedstawiciela ekipy medycznej w zespole ratunkowym.

Władze prowincji Chiang Rai na północy Tajlandii, gdzie znajduje się jaskinia, podały wcześniej, że uwięzieni w niej - 12 chłopców i ich trener - będą ewakuowani pojedynczo.

Początkowo Reuters informował o dwóch uratowanych chłopcach, teraz pojawiły się informacje, że powierzchni przebywa już kolejnych dwóch.

Akcja ratunkowa w Tajlandii rozpoczęła się w niedzielę o godz. 10 czasu lokalnego (godz. 5 w Polsce). Każdemu ewakuowanemu dziecku towarzyszy dwóch nurków, w tym jeden z zagranicy i jeden z Tajlandii.

- Każdemu chłopcu towarzyszy dwóch nurków, jeden porusza się tyłem - tak, by cały czas mieć kontakt wzrokowy z chłopcem. Drugi płynie za nim, zabezpiecza butlę z powietrzem tak, aby chłopiec nie musiał jej dźwigać samodzielnie - mówił na antenie TVP Info dziennikarz Paweł Szot. - Według specjalistów, którzy znają tę jaskinię, w niektórych miejscach korytarze mają tylko pół metra szerokości - dodał.

Telewizja Sky News przeprowadza transmisję na żywo z operacji ratunkowej:

Tak wygląda plan jaskini, w której utknęli młodzi piłkarze: 

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY: 

RadioZET.pl/Twitter/Sky News/PAP/DG/MP