Zamknij

Nożownik z Manchesteru trafił na oddział psychiatryczny. Policja nie wyklucza ataku terrorystycznego

Redakcja
02.01.2019 09:25

Brytyjska policja poinformowała, że 25-letni nożownik z Manchesteru został przesłuchany i przebywa aktualnie na oddziale psychiatrycznym. Mężczyzna w sylwestrowy wieczór ranił nożem trzy osoby,  m.in. policjanta, który próbował go powstrzymać. 

atak nożownika w manchesterze
fot. Twitter screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podejrzany w sprawie ataku z użyciem noża w Manchesterze został przesłuchany i zatrzymany na podstawie ustawy o zdrowiu psychicznym - podaje The Telegraph. Szef miejscowej policji Ian Hopkins przekazał na konferencji prasowej, że zdarzenie traktowane jest jako atak terrorystyczny. Dodaje, że na razie nic nie wskazuje na to, by uczestniczył w nim ktokolwiek inny, ale dochodzenie w sprawie trwa.

Zobacz także

Do ataku doszło w poniedziałek ok. godz. 21 na stacji kolejowej Manchester Victoria. 25-latek dźgnął 50-letnią kobietę oraz mężczyznę w tym samym wieku. Następnie ranił 30-letniego policjanta, który próbował go powstrzymać. Napastnik został obezwładniony przez służby przy użyciu gazu pieprzowego i paralizatora.

Według świadków cytowanych przez „Manchester Evening News” napastnik krzyczał: „Allah”. Z kolei pracownik telewizji BBC Sam Clack, który w momencie zdarzenia przebywał na peronie, dodaje, że 25-latek usprawiedliwiał swój atak, mówiąc: "Dopóki będziecie bombardować inne kraje, (ataki – przyp. red.) będą miały miejsce".

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/MK