O bohaterstwie 7-latki mówi cały świat. Uratowała po trzęsieniu ziemi młodszego brata

07.02.2023 21:01

7-letnia dziewczynka spędziła wraz z młodszym bratem 17 godzin pod gruzami w północnej Syrii, osłaniając przez cały czas jego głowę. Wzruszające zdjęcie ocalonego rodzeństwa obiega świat - poinformował portal indiatimes.com

Syria. 7-latka uratowała brata
fot. screen: Mohamad Safa/Twitter

Koszmarne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii przyniosło co najmniej 6 tysięcy ofiar, obracając w ruiny dziesiątki budynków. Z katastroficznej scenerii docierają jednak doniesienia pełne nadziei.

Świat obiega zdjęcie małej syryjskiej dziewczynki, która trzyma w ramionach swojego młodszego brata. 7-latka z bratem spędzili pod gruzami 17 godzin, w tym czasie dziewczynka przez cały czas chroniła głowę brata przed wielką płytą.

Trzęsienie ziemi. O bohaterstwie 7-latki mówi cały świat

Fotografię, uwieczniającą niezwykły heroizm 7-latki, zamieścił na Twitterze przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syrii Mohammad Safa.

Potężne trzęsienie ziemi, które nawiedziło w poniedziałek 6 lutego południowe obszary Turcji i północne regiony Syrii, było jednym z największych na tym obszarze w ciągu ostatnich stu lat. Jego skutkiem może być nowa katastrofa humanitarna w regionie, zwłaszcza w Syrii, w której trwa wojna domowa - napisał portal indiatimes.com.

Na miejscu działają strażacy z całego świata, w tym z Polski, którzy wsparli zniszczone kraje. - W naszej grupie są cztery zespoły, które normalnie pracują w formule dwa plus dwa, czyli dwa zespoły pracują, a dwa odpoczywają. Ze względu na warunki pogodowe i na to, że w tej akcji bardzo ważny jest czas, zdecydowaliśmy, że będziemy pracować całą noc, bo może się okazać, że jutro już nie będzie kogo szukać - powiedział PAP dowódca HUSAR Poland w Turcji bryg. Grzegorz Borowiec.

RadioZET.pl/Twitter