Autobus spadł z mostu i stanął w płomieniach. Kilkadziesiąt ofiar

29.01.2023 09:11

Co najmniej 40 osób zginęło w katastrofie autobusu, który w niedzielę rano spadł z mostu w południowo-zachodnim Pakistanie i stanął w płomieniach - przekazały władze tego kraju.

autobus spadł z mostu
fot. Twitter.com/sarimnafees1/MediaWarriorY

Autobus z co najmniej 48 osobami na pokładzie jechał z Kwety do Karaczi. Do katastrofy doszło blisko końca trasy, w regionie Lasbela na południu prowincji Beludżystan.

Pakistan. Autobus spadł z mostu. 40 osób zginęło

Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z trasy do wąwozu - relacjonują lokalne media, powołując się na policję.

Z płonącego autobusu udało się uratować co najmniej cztery osoby - informuje pakistańska telewizja Geo. Dodaje, że wiele ciał wydobytych z wraku jest niemożliwych do identyfikacji. Do ustalenia tożsamości ofiar potrzebne będą badania DNA.

Z powodu słabej jakości dróg i niebezpiecznego stylu jazdy w Pakistanie często dochodzi do śmiertelnych wypadków - przypomina agencja AFP. Ponieważ autobusy są zazwyczaj przepełnione i nie zachowuje się w nich podstawowych środków bezpieczeństwa, wiele osób ginie nawet w wypadkach z udziałem jednego pojazdu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2020 r. w wypadkach drogowych w Pakistanie zginęło ponad 28 tys. osób.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AFP