Zamknij

Zamach bombowy w Pakistanie. Zginęły trzy osoby, wiele jest rannych

30.11.2022 07:21

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 28 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym w mieście Kweta w zachodnim Pakistanie. Atak, do którego przyznali się pakistańscy talibowie, był wymierzony w patrol policyjny. Mundurowi ochraniali zespół medyków, zajmujący się szczepieniami przeciwko wirusowi polio - poinformowała agencja Reutera.

Zamach bombowy w Pakistanie
fot. screen Bilal Attar/Facebook

Zamach bombowy w pakistańskim mieście Kweta (ok. milion mieszkańców) wydarzył się w środę. Jak powiedział agencji AFP starszy funkcjonariusz policji Azhar Mehesar, atak był wymierzony w zespół policyjny, przygotowujący się do eskortowania osób szczepionych przeciwko polio.

Pakistan. W zamachu bombowym zginęły trzy osoby

Funkcjonariusz wskazał, że wśród zabitych są "policjant, kobieta i dziecko". - Zespoły prowadzące akcję szczepień są obecnie częstym celem zamachów w Pakistanie. Tehrik-i-Taliban Pakistan, czyli lokalna organizacja talibańska, uważa szczepienia za "narzędzie Zachodu", przeznaczone do "szpiegowania" miejscowej ludności – poinformował Reuters.

W poniedziałek grupa talibów w Pakistanie ogłosiła koniec tzw. zawieszenia broni z rządem w Islamabadzie i nakazała wznowienie ogólnokrajowych ataków.

RadioZET.pl/Reuters/AFP