Zamknij

Płonie centrum handlowe pod Moskwą. Jedna osoba nie żyje

PAP
09.12.2022 07:58

Ogromny pożar w byłym sklepie OBI w centrum handlowym MEGA Chimki w obwodzie moskiewskim. Jak przekazało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, ogień zajął ponad 7 tys. metrów kw.

pożar w Moskwie
fot. T.me/rian_ru

O dużym pożarze, który wybuchł na terenie byłego sklepu OBI w centrum handlowym w podmoskiewskich Chimkach, powiadamiają w piątek rano rosyjskie media. Zginęła co najmniej jedna osoba.

Ogromny pożar w Moskwie

Informację o pożarze służby otrzymały o godz. 5.58 czasu lokalnego (godz. 3.58 w Polsce). Według ostatnich informacji pożar objął powierzchnię 7 tys. metrów kwadratowych. W mediach pojawiły się jednak doniesienia, że powierzchnia pożaru może być dwukrotnie większa.

Jako jedną z możliwych przyczyn pojawienia się ognia rosyjskie media państwowe, powołując się na ratowników, wskazywały podpalenie. Później jednak podano, że przyczyną były prace spawalnicze.

Początkowe doniesienia prasowe mówiły o pożarze w sklepie OBI. Jak przekazała nam centrala tej firmy w Polsce, sieć wycofała się z Rosji już w kwietniu. "Sklepy w Rosji nie należą już do Grupy OBI. Nie jesteśmy ani właścicielem, ani operatorem tych placówek. Ze względu na wojnę Rosji przeciwko Ukrainie, OBI dokonało zbycia rosyjskiego biznesu i już w kwietniu 2022 r. przekazało go inwestorowi nabywcy" - poinformowała koordynator ds. komunikacji OBI Agata Laskowska.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP