Polak dokonał masakry w Holandii. Dźgał nożem w restauracji, "był bestialski"

01.02.2023 15:25

28-letni Tomasz A. został oskarżony o zabójstwo i dwa usiłowania zabójstwa. Chodzi o tragiczne wydarzenia z maja 2021 roku. W jednej z restauracji w mieście Beverwijk na północy Holandii, Tomasz A. zaatakował nożem pracowników lokalu. 54-letni mężczyzna nie przeżył ataku.

Polak zaatakował w Holandii
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

28-letni Tomasz A. zaatakował nożem pracowników restauracji w mieście Beverwijk na północy Holandii. Do zdarzenia doszło 28 maja 2021 roku. Polak jest oskarżony o zabójstwo i dwa usiłowania zabójstwa. Grozi mu 18 lat więzienia. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 21 lutego.

28-latek kilkukrotnie ugodził nożem 54-letniego mężczyznę, który nie przeżył. Policja podała później, że ofiara miała rany kłute zadane w klatkę piersiową i tułów.

Holandia. Tomasz A. dokonał masakry w restauracji

Tomasz A. zaatakował także dwóch innych mężczyzn. Jeden miał liczne rany kłute twarzy, które spowodowały u niego dysfunkcję mowy. Drugi mężczyzna ma uraz rdzenia kręgowego i porusza się na wózku inwalidzkim.

- Był bestialski i strasznie okrutny - powiedział o Tomaszu A. prokurator, który zażądał dla niego kary 18 lat więzienia. Prokuratura chce także, aby oprócz kary więzienia orzeczono oskarżonemu terapię TBS - mającą na celu leczenie sprawców ciężkich przestępstw z zaburzeniami psychicznymi.

Nie są znane motywy działania 28-latka. Sam Tomasz A. przekonywał, że zaatakował tylko jedna osobę i zrobił to w samoobronie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Ad.nl/ polsatnews.pl