To już pewne. Znamy datę spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

17.06.2020 20:13

Prezydent USA Donald Trump spotka się 24 czerwca w Waszyngtonie z prezydentem Andrzejem Dudą. Doniesienia mediów oficjalnie potwierdził Biały Dom.

Andrzej Duda i Donald Trump
fot. SAUL LOEB/AFP/East News

Prezydent USA Donald Trump przyjmie 24 czerwca w Białym Domu prezydenta Polski Andrzeja Dudę - potwierdziło w środę biuro prasowe amerykańskiego przywódcy.  Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia mediów. O wizycie prezydenta Polski w Białym Domu poinformowała na Twitterze ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. 

W oświadczeniu przekazano, że Trump ma rozmawiać z Dudą o "dalszym rozwoju współpracy obronnej" Polski i USA oraz o sprawach dotyczących handlu, sektora energetycznego i bezpieczeństwa telekomunikacji.

Zobacz także

Spotkanie Duda-Trump. Biały Dom oficjalnie potwierdza

"Prezydent Donald Trump spotka się z Prezydentem Andrzejem Dudą w środę 24 czerwca 2020 w @WhiteHouse. Prezydenci będą omawiać dalsze wzmacnianie współpracy w zakresie obronności, handlu, energii i bezpieczeństwa telekomunikacyjnego. Powodzenia!" - napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Oficjalny komunikat władz USA dotyczący spotkania w Białym Domu zamieścił na Twitterze także korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.

O tym, że ma dojść do spotkania prezydentów USA i Polski napisała w środę na swojej stronie internetowej gazeta "Politico". Według niej polski prezydent byłby pierwszą głową państwa, która odwiedziłaby Waszyngton od wybuchu pandemii koronawirusa.

Wirtualna Polska nieoficjalnie dowiedziała się, że do spotkania polskiego prezydenta z Donaldem Trumpem miałoby dojść jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, 24 czerwca

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynikało, że rozmowy prezydentów miałaby dotyczyć kwestii możliwej relokacji części oddziałów amerykańskich z Niemiec do Polski i wzmocnienia obecności amerykańskich żołnierzy w naszym kraju. Drugim tematem mają być kwestie energetyczne, a trzecim - kwestia miliardowej inwestycji amerykańskiej w infrastrukturę Trójmorza.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Wirtualna Polska