Zamknij

Były prezydent Peru Alan Garcia zmarł w szpitalu po próbie samobójczej

17.04.2019 18:00

Były prezydent Peru Alan Garcia, który w środę próbował popełnić samobójstwo podczas aresztowania go przez policję, zmarł w szpitalu w Limie - podał Reuters, powołując się na lokalne media i informacje rodziny Garcii.

Były prezydent Peru Alan Garcia zmarł w szpitalu po próbie samobójczej
fot. Peru21

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje BBC, Alan Garcia postrzelił się, gdy do jego domu przybyła policja. Byłego szefa państwa natychmiast przewieziono do szpitala - przekazały źródła. Lekarzom nie udało się go uratować.

Zobacz także

Miejscowy kanał telewizyjny America poinformował, że Garcia przeszedł operację, ale jego stan lekarze ocenili jako krytyczny. 

Były prezydent Peru podejrzewany był o przyjmowanie łapówek od brazylijskiego przedsiębiorstwa budowlanego Odebrecht, które budowało w Limie metro w czasie drugiej kadencji Garcii. Firma przyznała się do przekazania peruwiańskim urzędnikom państwowym łapówek w wysokości 29 mln dolarów.

Zobacz także

Garcia na stałe mieszkał w Hiszpanii, ale w listopadzie przybył do stolicy Peru, aby złożyć zeznania w tej sprawie. Wtedy sąd nałożył na niego 18-miesięczny zakaz opuszczania Peru.

Garcia był prezydentem Peru dwukrotnie. Po raz pierwszy w latach 1985-90, a po raz drugi - w latach 2006-11.

RadioZET.pl/PAP/BBC