Zamknij

Afera w hiszpańskim rządzie. Lider lewicy otrzymywał pieniądze z Iranu?

23.07.2020 15:54

Afera w hiszpańskim rządzie. Dziennik "El Mundo" zarzucił wicepremierowi Pablo Iglesiasowi, że zarówno on jak i powiązana z jego partią telewizyjna spółka producencka 360 Global Media, otrzymywali w latach 2012-2015 pieniądze z Iranu.

Pablo Iglesias
fot. AP /East News

Wicepremier Hiszpanii Pablo Iglesias miał za pośrednictwem spółki telewizyjnej 360 Global Media otrzymywać pieniądze z Iranu - podaje madrycki dziennik "El Mundo". Wspomniana spółka powiązana jest z kierowaną przez niego partią Podemos - koalicjantem socjalistów w rządzie Pedro Sancheza.

Według "El Mundo", w latach 2012-2015 spółka 360 Global Media otrzymała z Iranu ponad 9,3 mln euro. Firma wypłacała Iglesiasowi środki za prowadzone przez niego programy telewizyjne pt. “Forte Apache”. Jak podaje dziennik, chodzi o 93 tys. euro.

Afera polityczna w Hiszpanii. Wicepremier otrzymywał pieniądze z Iranu?

Pieniądze były przekazywane za pośrednictwem kont irańskich spółek w różnych krajach świata, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zobacz także

Z artykułu "El Mundo" nie wynika, za jakie korzyści miały być przekazywane te pieniądze.

Zobacz także

Wiadomo, że policja potwierdziła już 67 podejrzanych transferów pieniężnych na konto 360 Global Media w latach 2012-2015 oraz 23 przelewy na konto szefa Podemos Pablo Iglesiasa.

RadioZET.pl/ El Mundo/ PAP