Lech Wałęsa ponownie wystąpi w Kongresie USA

08.11.2019 15:52

Były prezydent Lech Wałęsa już za kilka dni weźmie udział w posiedzeniu komisji ds. zagranicznych amerykańskiego Kongresu – podaje Onet.pl. Jak informuje na Twitterze Scott Cullinane z US-Europe Alliance, wydarzenie ma związek z obroną demokratycznego porządku w Polsce i na Węgrzech.

Lech Wałęsa
fot. KAROLINA MISZTAL/ REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Demokracja i sojusz NATO. Podtrzymanie naszych wspólnych wartości” – to tytuł spotkania, jakie już 13 listopada odbędzie się w amerykańskim Kongresie, a dokładnie w komisji ds. zagranicznych.

Lech Wałęsa obraził Kornela Morawieckiego: ''Zdrajca''

W posiedzeniu ma wziąć udział były prezydent Polski i legendarny przywódca „S” Lech Wałęsa. Zaproszeni goście będą odpowiadać na ewentualne pytania kongresmenów. Wałęsa zabierze głos jako jeden z pierwszych gości.

Scott Cullinane z US-Europe Alliance napisał na Twitterze, że wydarzenie ma ścisły charakter z obroną demokratycznego porządku w Polsce i na Węgrzech.

Lech Wałęsa straszy… inwazją kosmitów. „Przetną na pół, ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie” [WIDEO]

Wiadomo także, że obok Lecha Wałęsy w posiedzeniu wezmą udział: Melissa Hooper z Human Rights First, Nate Schenkkan z Freedom House, Susan Corke z German Marshall Fund i dr Mattias Matthijs z think-tanku Rada Spraw Zagranicznych.

RadioZET.pl/ Onet.pl