Zamknij

Kobieta zaatakowała biuro szefowej rządu. Miała miecz, wrzuciła granat

27.10.2022 17:29

Do biura premier Nowej Zelandii wtargnęła kobieta uzbrojona w miecz samurajski. 57-latka rozbiła szklane drzwi i wrzuciła do środka granat dymny. Biuro szefowej rządu było w tym czasie nieczynne.

Kobieta zaatakowała biuro szefowej rządu. Miała miecz, wrzuciła granat
fot. LUDOVIC MARIN /AFP /East News

57-letnia kobieta zaatakowała biuro szefowej rządu Nowej Zelandii Jacindy Ardern w Auckland. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Kobieta pojawiła się pod biurem z mieczem samurajskim. 57-latka najpierw rozbiła szklane drzwi wejściowe, a następnie wrzuciła do środka granat dymny. Policja przekazała, że nie odnotowano innych strat.

Atak na biuro premier Nowej Zelandii

W czasie ataku szefowej rządu Nowej Zelandii nie było w biurze. Jacinda Ardern przebywa obecnie na wyjeździe służbowym na Antarktydzie. Obiekt był nieczynny. Na miejscu nie było także pracowników.

Kobieta pozostawiła pod budynkiem miecz i odeszła. Policja przekazała, że niedługo po zajściu została aresztowana we własnym domu.

Rzecznik biura premier potwierdził, że Ardern została poinformowana o incydencie i oczekuje na dalsze informacje. Powrót szefowej rządu do Nowej Zelandii przewidywany jest 28 października.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Guardian/ nzherald.co.nz