Zamknij

Trump kpi z poruszającego przemówienia Grety Thunberg. Internauci oburzeni

24.09.2019 16:59

Niezwykle ważne słowa, które padły w trakcie poniedziałkowego szczytu klimatycznego ONZ ze strony Grety Thunberg, poruszyły cały świat. 16-letnia, szwedzka aktywistka działa na rzecz klimatu i ochrony środowiska. Jej ostra wypowiedź skierowana była przeciwko postępowaniu światowych przywódców i prowadzonej przez nich polityce klimatycznej. Niestety, wystąpienie nie zrobiło wrażenia na Donaldzie Trumpie, który postanowił na Twitterze zakpić z aktywistki.

Trump kpi z poruszającego przemówienia Grety Thunberg. Internauci oburzeni
fot. JOHANNES EISELE/AFP/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poruszające wystąpienie pochodzącej ze Szwecji Grety Thunberg na poniedziałkowym szczycie klimatycznym ONZ obiegło cały świat. 16-latka, jedna z najmłodszych aktywistek na rzecz środowiska i klimatu, rozpoczęła swoje przemówienie od tyrady, wymierzonej w kierunku światowych przywódców. Thunberg oskarżyła ich, że przez lata zaniedbywali ochronę naszej planety i dbanie o środowisko. Pytała między innymi, „jak śmieli” ukraść jej i innym młodym ludziom dzieciństwo.

Zobacz także

- Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo- mówiła.

- Ludzie cierpią, ludzie umierają, walą się ekosystemy. Stoimy u progu wielkiego wymierania, a wy potraficie mówić tylko o pieniądzach i opowiadać bajki o wiecznym wzroście gospodarczym – powiedziała. - Oszukaliście nas! Młodzi ludzie zaczynają rozumieć waszą zdradę. Oczy przyszłych generacji są skierowane na was i jeśli zawiedziecie nas, nigdy wam tego nie wybaczymy – mówiła młoda aktywistka.

Zobacz także

Donald Trump kpi z przemówienia Grety Thunberg

Mocne przemówienie nastoletniej aktywistki na temat groźnych zmian klimatu, które nieuchronnie przybliżają katastrofę klimatyczną, nie zrobiło wrażenia na amerykańskim prezydencie Donaldzie Trumpie. Przywódca Stanów Zjednoczonych wręcz kpił z słów Grety Thunberg.

Zobacz także

Powszechnie wiadomo, że Trump nie przykłada zbyt wielkiej wagi do kwestii zmian klimatycznych, wręcz je ignoruje. Samo jego pojawienie się na poniedziałkowej sesji klimatycznej ONZ było zaskoczeniem. Niestety, prezydent postanowił skomentować przemówienie szwedzkiej aktywistki w charakterystyczny dla siebie sposób na Twitterze.

„Ona wygląda na bardzo szczęśliwą młodą dziewczynę, z nadzieją spoglądającą w jasną i wspaniałą przyszłość. Jak miło to widzieć” – napisał ironicznie Trump. Jak później podawał skrajnie prawicowy, amerykański portal Breibart (który sympatyzuje z obecnym rządem USA), wypowiedzi prezydenta nie należy odczytywać dosłownie. Zdaniem portalu, amerykański lider zakpił w ten sposób z Grety Thunberg.

Sympatii wobec Donald Trumpa na pewno nie żywi również sama Greta Thunberg. Kamery podczas szczytu klimatycznego uchwyciły moment pojawienia się Trumpa na sesji. W kadrze widać również twarz szwedziej aktywistki, która momentalnie przybrała złowrogi grymas.

Wpis Trumpa wywołał oburzenie

Na Trumpie nie pozostawiono suchej nitki. Jego drwiąca wypowiedź wywołała falę oburzenia. Za Gretą Thunberg ujęły się znane osoby m.in. ze świata sportu, polityki i kultury.

“To mnie naprawdę złamało. Okropny i zły światowy przywódca drwi z 16-latki z Aspergerem, która z pasją przedstawia naukowe fakty. I pojawiają się komentarze, które go wspierają. Skończyłem z tym, oni nie mają godności, nie są patriotami ani ludźmi. Żyjemy wśród potworów”- napisał amerykański aktor Willie Garson. Jak z kolei wtórował pochodzący z Egiptu analityk i publicysta, Amr Khalifa, "najbardziej nieczuła osoba na świecie terroryzuje nastolatkę, która dokonała więcej w trakcie 16-letniego życia, niż on, gdyby żył nawet cztery razy”. 

Wypowiedź Trumpa skomentował też amerykański polityk, Charles Johnson. Napisał: „Oto prezydent USA, który dołączył do prawicowych działaczy, atakujących Gretę Thunberg. Wiadomo było, że to zrobi, ale - cholera". 

 

RadioZET.pl/interia.pl/ofeminin.pl/wprost.pl/Twitter