Zamknij

Chciała otruć Trumpa? Aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z rycyną

21.09.2020 09:25

Aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z rycyną do Białego Domu - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa USA. Do zatrzymania doszło na granicy amerykańsko-kanadyjskiej.

Donald Trump
fot. AP/Associated Press/East News

List miał zostać wysłany z Kanady. Kobiecie najprawdopodobniej postawione zostaną zarzuty federalne. Jej tożsamość nie jest znana. 

Zobacz także

Chciała otruć Trumpa? Aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z rycyną

Amerykańskie służby przejęły kopertę zawierającą rycynę przed kilkoma dniami. Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni. 

To nie pierwszy przypadek wysłania listu z rycyną do amerykańskiego przywódcy. W 2018 roku aresztowano weterana marynarki wojennej, który przyznał się, że wysłał Trumpowi i innym przedstawicielom administracji koperty zawierające substancję podobną do rycyny. Listy zostały przechwycone przez służby.

Cztery lata wcześniej na 25 lat więzienia skazano mężczyznę z Missisipi, który zaadresował listy z rycyną do ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamy oraz innych urzędników. W żadnych z tych przypadków koperty z trucizną nie trafiły do rąk amerykańskich prezydentów.

Rycyna to toksyczna substancja pochodząca z rącznika pospolitego i była stosowana w zamachach terrorystycznych. Zażycie trucizny może być śmiertelne, skutkować m.in. krwotokiem wewnętrznym, uszkodzeniami wątroby, nerek i układu krwionośnego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/apnews.com