,

"Ta wojna jeszcze się nie skończyła". Zełenski ostrzega Ukraińców

02.07.2022 22:48

W wielu ukraińskich miastach na tyłach frontu odczuwa się teraz odprężenie, ale wojna się nie skończyła, jej brutalność wzrasta i nie można o tym zapomnieć. Dlatego trzeba pomóc wojsku - powiedział w wieczornym wystąpieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski
fot. Facebook/Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski regularnie publikuje w mediach społecznościowych nagrania adresowane do swoich rodaków. W jednym z ostatnich uznał Wyspę Węży za punkt strategiczny, a jej zdobycie za czynnik, która "znacząco zmienia sytuację na Morzu Czarnym".

Zełenski: ta wojna jeszcze się nie skończyła

W najnowszym nagraniu, które ukazało się na jego profilu na Facebooku, ostrzegł Ukraińców, że wojna z Rosjanami wciąż trwa i że obywatele nie powinni w związku z tym tracić czujności.

- W wielu ukraińskich miastach na tyłach frontu odczuwa się teraz odprężenie, ale wojna się nie skończyła, jej brutalność wzrasta i nie można o tym zapomnieć, dlatego trzeba pomóc wojsku - powiedział prezydent Ukrainy.

- Musimy pomóc wojsku, wolontariuszom, wszystkim, którzy zostali w tym czasie sami - podkreślił. Zaznaczył, że trzeba też rozpowszechniać prawdę o wojnie i zbrodniach okupantów.

- Bez względu na to, jak trudno jest dzisiaj, musimy myśleć o tym, co wydarzy się jutro. I żeby jutro przyniosło Ukrainie maksimum korzyści - każdy powinien zrobić w tym celu wszystko, co możliwe - zaapelował Zełenski.

RadioZET.pl/PAP/Facebook

Logo radiozet Dzieje się