Zamknij

Putin planuje wizytę we wschodniej Ukrainie. Rzecznik Kremla komentuje

03.12.2022 14:45

Prezydent Rosji planuje wizytę we wschodniej Ukrainie - podała agencja AFP, powołując się na rosyjskie media. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow dodał, że do wizyty dojdzie "z czasem".

Władimir Putin
fot. KAREN MINASYAN/AFP/East News

- Prezydent Rosji Władimir Putin ostatecznie odwiedzi Donbas - powiedział w sobotę dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał: - Z czasem to się oczywiście stanie, to jest region Federacji Rosyjskiej.

29 września Putin podpisał dekrety o włączeniu w skład Federacji Rosyjskiej czterech obwodów ukraińskich - chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego i ługańskiego. Jednostronna decyzja Kremla spotkała się z ostrym potępieniem przez władze Ukrainy i większość państw świata.

Putin chce pojechać do Donbasu

Od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę, rzadko opuszcza Rosję i podróżuje z dala od Europy. Najbliżej krajów NATO i UE był na początku września, kiedy poleciał z wizytą do obwodu kaliningradzkiego.

W tym roku był tylko w Chinach, Armenii, Tadżykistanie, Uzbekistanie, Kazachstanie, Iranie i Turkmenistanie. Zarówno Putin, jak i wielu jego bliskich współpracowników objętych jest sankcjami.

loader

RadioZET.pl/AFP