Zamknij

Zełenski alarmuje o planach Putina. "Rosjanie szykują zemstę"

24.01.2023 16:41

Rosjanie szykują zemstę - powiedział Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Finlandii. Sauli Niinistö odwiedza we wtorek Kijów. Politycy rozmawiali też o tym, czego Ukraina potrzebuje, aby wygrać wojnę.

Wołodymyr Zełenski
fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Wołodymyr Zełenski podczas konferencji z udziałem odwiedzającego Kijów prezydenta Finlandii mówił o "planach Rosji na najbliższą przyszłość". Wyjaśnił, że przekazał swojemu odpowiednikowi informacje dotyczące planów ofensywy wroga.

Zełenski: rosyjskie przywództwo przygotowuje się na zemstę

- Jest oczywiste, że rosyjskie przywództwo przygotowuje się na zemstę, gromadzi siły, ale jest oczywiste, że terrorystyczne państwo musi przegrać - podkreślił prezydent Ukrainy.

Zełenski dodał, że rozmawiał z Saulim Niinistö również o tym, czego Ukraina potrzebuje, aby wygrać wojnę z Rosją. Prezydent Ukrainy oświadczył, że dyskusja dotyczyła uczestnictwa Finlandii w koalicji państw w sprawie zaopatrzenia Ukrainy w nowoczesne zachodnie czołgi. - Dziękujemy za wsparcie w tym zakresie, taki wkład w zwycięstwo jest dla nas bardzo ważny - podsumował.

20 stycznia fińskie ministerstwo obrony ogłosiło, że przekaże Ukrainie pomoc wojskową o wartości ponad 400 mln euro. To największy dotychczas pakiet od Finlandii. Kraj ten dostarczy swój sprzęt w zamian za wsparcie ze strony Szwecji, w razie potrzeby.

- Dostarczymy Ukrainie ciężką broń oraz amunicję – powiedział szef resortu obrony Mikko Savola, podkreślając, że Ukraina wciąż potrzebuje wsparcia w swojej walce obronnej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Unian