Zamknij

Potworny atak Rosjan. Uderzyli w rynek, dworzec, mieszkania. Wiele osób zginęło

07.12.2022 16:48

Osiem osób zginęło w środę w rosyjskim ostrzale miasta Kurachowe we wschodniej Ukrainie - poinformował zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. Agresorzy uderzyli w rynek, dworzec autobusowy, stacje benzynowe i budynki mieszkalne, obracając je w ruinę.

Rosja atak na Kurachowe
fot. screen ТИМОШЕНКО, Офіс Президента/Telegram

Rosja ostrzelała w środę 7 grudnia z wyrzutni rakietowych małą miejscowość Kurachowe (18,5 tys. mieszkańców przed wojną) w obwodzie donieckim. Na celowniku barbarzyńców Putina znalazły się po raz kolejny cele cywilne.

"Terroryści zaatakowali pokojową miejscowość Kurachowe. Oni są nieludzcy. Odpowiedzą za to" – przekazał w sieci prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Rosjanie uderzyli w całą miejscowość. Wiele osób zginęło

Jak poinformował na Telegramie zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko, Rosjanie uderzyli z wyrzutni rakiet w kluczowe punkty gromadzenia się ludzi: rynek miasta, dworzec autobusowy, stacje benzynowe, ale również w budynki mieszkalne.

W wyniku ostrzału pięć osób zostało rannych, a osiem poniosło śmierć. Kurachowe znajduje się pod kontrolą administracji Ukrainy, ok. 20 kilometrów od obecnej linii frontu w Donbasie.

RadioZET.pl/Telegram