Zamknij

Propagandystka Putina straszy skutkami porażki Rosji. "Wszyscy będą winni"

02.12.2022 13:33

Olga Skabiejewa, czołowa propagandystka reżimu Putina, stwierdziła na antenie państwowej telewizji, że Rosja musi bezwzględnie wygrać z Ukrainą, bo w innym wypadku za zbrodnie wojenne zapłacą wszyscy Rosjanie. - Aby nie było trybunałów haskich, nie było postępowań karnych, nie było odszkodowań [...] musimy nasilić działania wojenne - mówiła.

Propaganda Rosji o możliwej porażce
fot. screen Anton Gerashchenko/Twitter

Rosyjska propaganda dzień i noc pracuje, by wmówić Rosjanom słuszność "operacji specjalnej" (jest zakaz mówienia o wojnie, pod rygorem wielu lat więzienia przyp.) w Ukrainie. Rosyjskie media bagatelizują lub pomijają zbrodnie wojenne oraz brutalne ostrzały celów cywilnych.

Porażki na froncie w ostatnich miesiącach nie zostały jednak pominięte w kremlowskich mediach. Braki postępów wywołują wręcz obawy, na co wskazały m.in. ostatnie wypowiedzi czołowej propagandystki Putina Olgi Skabiejewej na antenie Rossija 1.

Propagandystka Putina w strachu. "Wszyscy będą winni"

Prowadząca wątpiła już w sukces Rosji po udanych ofensywach Ukrainy pod Charkowem i wyzwoleniu Chersonia. Teraz jej słowa wskazują, że strach zajrzał w oczy nawet czołowym propagatorom medialnym reżimu.

- Nie mówimy tego głośno, ale jeśli coś się stanie i nasz kraj nie wygra, to wszyscy bez wyjątku w Rosji będą winni. Ci poza granicami zostaną natychmiast aresztowani – mówiła Skabiejewa. Alternatywą, jak mówiła, będzie izolacja i reparacje. 

W jej ocenie Rosji nie pozostaje w tej sytuacji nic innego jak nasilenie bombardowań w Ukrainie. -  Aby nie było trybunałów haskich, postępowań karnych, odszkodowań, zadośćuczynień, aby nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Potrzebne jest takie nasilenie działań wojennych, aby (Ukraińcy, przyp.) zwrócili się do nas o rozejm lub pokój – powiedziała Skabiejewa.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Unian.ua