Oceń
Władimir Putin wziął w piątek udział w spotkaniu Rady Unii Euroazjatyckiej w Biszkeku, stolicy Kirgistanu. W trakcie konferencji prasowej stwierdził, że Rosja, w przeciwieństwie do USA, nie ma mandatu do przeprowadzenia pierwszego, prewencyjnego uderzenia nuklearnego.
Podkreślił jednak, że rosyjska armia dysponuje zaawansowaną bronią hipersoniczną, dzięki której Moskwa może zdecydowanie zareagować w przypadku ataku.
Putin straszy użyciem broni jądrowej
- Każdy kraj, który zaatakuje Rosję bronią nuklearną, zostanie zmieciony z powierzchni ziemi - zagroził Putin.
Prezydent Rosji powiedział dziennikarzom, że konieczne będzie zawarcie porozumienia, które zakończy wojnę w Ukrainie. Putin zapewnił, że jest na to otwarty, ale zastrzegł jednocześnie, że zaufanie do Zachodu i Ukrainy jest “prawie zerowe”.
RadioZET.pl/The Daily Mail
Oceń artykuł