Zamknij

Putin spotkał się z matkami poległych żołnierzy Rosji. Zdumiewające słowa

25.11.2022 18:36

Prezydent Rosji Władimir Putin wykazał się cynizmem na spotkaniu z matkami rosyjskich żołnierzy poległych na wojnie przeciwko Ukrainie. Powiedział im m.in., że wszyscy kiedyś umrą, a "istotne jest to, jak żyliśmy" - podał w piątek portal RBK-Ukraina, powołując się na nagrania ze spotkania dyktatora z matkami. "To z rozkazu Putina żołnierze są w Rosji traktowani jako «mięso armatnie»" - podkreślił pełnomocnik rządu RP Stanisław Żaryn.

Putin i matki poległych Rosjan
fot. screen На видео видно/Telegram

Władimir Putin podczas spotkania zwrócił m.in. uwagę, że w Rosji w wypadkach drogowych i z powodu alkoholu ginie po ok. 30 tys. ludzi - podkreśla RBK-Ukraina.

Putin rozmawiał z matkami poległych żołnierzy Rosji

- Ważne jest to, że wszyscy jesteśmy śmiertelni, wszyscy jesteśmy pod (przewodnictwem, przyp.) Boga i kiedyś wszyscy z tego świata odejdziemy. To jest nieuniknione. Pytanie, jak żyliśmy – kontynuował zbrodniarz wojenny. Prezydent Rosji dodał, że rosyjscy żołnierze, którzy walczyli przeciwko Ukrainie i polegli, "nie odeszli na marne", a ich "życie miało znaczenie".

Jak podały siły zbrojne Ukrainy, od początku wojny na pełną skalę Rosja straciła w inwazji ponad 86 tys. żołnierzy.

Pełnomocnik rządu RP: "Tak wygląda hipokryzja"

Kreml nie interesuje się losem Rosjan - ocenił w piątek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn, komentując spotkanie prezydenta Rosji z matkami rosyjskich żołnierzy. W ocenie Żaryna to skrajny przykład hipokryzji. "To z rozkazu Putina żołnierze są w Rosji traktowani jako «mięso armatnie»" - podkreślił we wpisie. 

Żaryn przypomniał, że wcześniej w historii również dla Związku Sowieckiego i nazistowskich Niemiec życie ludzkie miało małą wartość. "Ważniejsza była ideologia. Teraz w Rosji jest podobnie" - ocenił minister w KPRM.

RadioZET.pl/Rbc.ua/Twitter