Zamknij

"Putin walczy o życie". "W świadomości Rosjan oznacza to koniec"

25.11.2022 16:16

Teraz Putin walczy o życie. Jeśli przegra wojnę, przynajmniej w świadomości Rosjan, oznacza to koniec. Koniec z nim jako postacią polityczną. I być może też w sensie fizycznym – ocenił na łamach brytyjskiego "The Times" Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Putin - Arestowycz
fot. Xinhua/EAST NEWS

W Rosji nie ma przebaczenia dla carów, którzy przegrywają wojny – wyjaśnił na łamach brytyjskiej gazety doradca prezydenta Ukrainy. Zdaniem Arestowycza, to wszystko "zmusza nawet bardzo lojalnych wobec Władimira Putina ludzi do zwątpienia w możliwość wygrania tej wojny".

Sytuację Putina pogorszyła kolejna klęska Rosji w wojnie z Ukrainą, którą było wycofanie wojsk z Chersonia i ziem na zachodnim brzegu Dniepru w połowie listopada. - Ogromne znaczenie dla Kremla ma Chersoń, zarówno ze względu na jego powiązania z zaanektowanym przez Rosję Krymem, jak i ukraińskim portem w Odessie na zachodzie – komentował Arestowicz. 

"Putin walczy o życie". "Dla Rosjan oznacza to koniec"

- Putin bardzo się boi, bo w Rosji nie ma przebaczenia dla carów, którzy przegrywają wojny – powiedział Arestowycz w "The Times". - Teraz walczy o życie. Jeśli przegra wojnę, przynajmniej w świadomości Rosjan, oznacza to koniec. Koniec z nim jako postacią polityczną. I być może też w sensie fizycznym – dodał.

Według doradcy Zełenskiego Rosjanie, celem odwrócenia sytuacji na wojnie, będą usiłowali prowadzić ofensywę z Białorusi na Donbas. Przed zimą skupiają się jednak przede wszystkim na wzmocnieniu linii obronnych na zajętych terytoriach.

loader

RadioZET.pl