,

Nagła śmierć rosyjskiego ministra. Piotr Kuczerenko miał 47 lat

22.05.2023 08:11

Nie żyje Piotr Kuczerenko, rosyjski wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. 47-latek nagle poczuł się źle podczas służbowej podróży samolotem z Kuby. Polityk prywatnie był mężem słynnej piosenkarki Diany Ghurckai.

Piotr Kuczerenko
fot. YouTube.com

Jak podają rosyjskie media, Piotr Kuczerenko poczuł się źle i zasłabł na pokładzie samolotu, którym rosyjska delegacja wracała z podróży służbowej na Kubę. Piloci wylądowali awaryjnie na lotnisku w mieście Mineralne Wody (Kraj Stawropolski). Lekarze próbowali reanimować 47-latka. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Informację o śmierci polityka potwierdziło Ministerstwo Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej.

Kim był Piotr Kuczerenko?

Piotr Kuczerenko urodził się 3 maja 1977 roku w mieście Dudinka w azjatyckiej części Rosji. W 2001 roku ukończył studia prawnicze na rosyjskim Uniwersytecie Przyjaźni Narodów. W latach 1999-2001 był asystentem deputowanych do Dumy Państwowej i członków Rady Federacji Rosyjskiej.

Po 2001 roku kierował szeregiem struktur publicznych, był zaangażowany w realizację projektów partnerstwa publiczno-państwowego w sferze społecznej i edukacyjnej. Pracował jako prawnik w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Moskwie. Od marca 2020 roku pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Prywatnie Kuczerenko był mężem znanej gruzińskiej piosenkarki mieszkającej w Moskwie Diany Ghurckai. Artystka w 2008 roku reprezentowała Gruzję na 53. Konkursie Piosenki Eurowizji. 47-letni polityk osierocił 15-letniego syna.

Przyczyna śmierci Kuczerenki

Według nieoficjalnych doniesień części mediów w Rosji prawdopodobną przyczyną śmierci rosyjskiego wiceministra były problemy z sercem. "Medycy zrobili wszystko, co możliwe, aby uratować pacjenta, ale niestety zmarł. [...] Rodzinie i przyjaciołom Piotra Kuczerenko składamy najszczersze kondolencje" – czytamy na stronie rosyjskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się