Zamknij

"Zdrowie Nawalnego jest zagrożone". Niepokojące doniesienia z Rosji

29.11.2022 08:51

Aleksiej Nawalny trafił na czas nieokreślony do izolatki w kolonii karnej, w której przebywa. – Zdrowie lidera antykremlowskiej opozycji jest zagrożone. Jego los może zależeć od tego, jaką wartość ma jego życie w oczach Władimira Putina – ostrzegł współpracownik Nawalnego Leonid Wołkow.

Aleksiej Nawalny
fot. Meduza/Associated Press/East News

Aleksiej Nawalny został wtrącony do karceru w zeszłym tygodniu i uniemożliwiono mu kontakt z rodziną – podał brytyjski dziennik "The Guardian". Leonid Wołkow mówił w trakcie wizyty w Londynie, że więziony opozycjonista był wcześniej w pewnym stopniu chroniony, ponieważ mógł regularnie przekazywać informacje z więzienia.

Zdrowie Aleksieja Nawalnego zagrożone

Zwolennicy Nawalnego uważali, że Władimir Putin nie chciał śmierci Nawalnego, ponieważ przewidywał, że zostałby o nią oskarżony. Jednak – jak podkreślił Wołkow – w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę zmieniła się opinia na temat tego, do czego jest w stanie posunąć się rosyjski przywódca.

– Nasza wcześniejsza ocena tego, jak szalony jest Putin, była błędna – powiedział współpracownik opozycjonisty. Ostatni wpis Aleksieja Nawalnego na Twitterze, zamieszczony przez jego współpracowników, pochodzi ze środy.

Nawalny został aresztowany w styczniu 2021 roku, po powrocie do Rosji z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia. Zdaniem opozycjonisty zamach na jego życie zorganizowały rosyjskie służby specjalne. 

RadioZET.pl/PAP