Rosja znów atakuje ukraińskie miasta. Ogromna eksplozja w okolicach Dniepra

17.03.2023 23:10

Kolejny zmasowany atak rosyjski na ukraińskie miasta. Serwis Ukraińska Prawda poinformował o wybuchach w Nowomoskowsku, położonym niedaleko Dniepro. Eksplozje również raportowano w zachodniej Ukrainie.

Wojna w Ukrainie
fot. @ssigny/Telegram (screen)

Kreml podjął kolejną serię ataków na ukraińskie miasta zaledwie kilka godzin po tym, jak Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakaz aresztowania Władimira Putina za masowe porywanie dzieci z Ukrainy i przewożenie ich do Rosji. Według ukraińskich mediów do piątkowego ataku wykorzystano m.in. irańskie drony Shahed-136.

Do ogromnej eksplozji doszło w miejscowości Nowomoskowsk, położonym niedaleko Dniepro. Burmistrz Serhij Rieznik potwierdził wybuch i dodał, że służby pracują nad jego ujarzmieniem. Na Telegramie pojawiły się nagrania, na których widać ogromny słup ognia i moment silnej eksplozji. Prawdopodobnie pochodzą z Nowomoskowska, co nie zostało w pełni potwierdzone. 

Wojna w Ukrainie. Rosyjski nalot na miasta

Według ukraińskich mediów drony wystrzelono również w kierunku zachodniej Ukrainy. Eksplozje zgłaszano m.in. na Wołyniu. Z kolei w Kijowie i okolicach pracowała obrona przeciwlotnicza.

W relacjach podkreślane jest, że drony Shahed lecą na niskiej wysokości, przez co czasem nie są widoczne przez radary. Irańskie uzbrojone drony w inwazji na Ukrainę Rosja wykorzystuje masowo od jesieni 2022 r.

loader

RadioZET.pl/PAP/Ukraińska Prawda