Rosjanie zaatakowali Kijów. Kliczko: jedna osoba nie żyje, są ranni

26.01.2023 10:28

Atak rakietowy na Kijów. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła co najmniej 15 pocisków manewrujących odpalonych przez siły rosyjskie.

atak rakietowy na Kijów
fot. AA /ABACA/Abaca /East News

Atak rakietowy na Kijów. Obiekt, w którego ostrzale zginął człowiek, znajduje się w rejonie (dzielnicy) Hołosijiwskim - przekazał mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko.

Oficjalna strona miasta Kijów poinformowała na Twitterze, że "według wstępnych informacji mężczyzna (55 lat) zginął w rejonie Holosiivskim w wyniku upadku części rakiety".

Agencja Interfax-Ukraina podała ze swej strony, że w rejonie tym spadła część rosyjskiego pocisku. Wcześniej pojawiły się informacje o eksplozji w innej części Kijowa - rejonie (dzielnicy) Dniprowskim.

Atak rakietowy na Kijów. Jedna osoba nie żyje

Władze miasta podały, że obrona przeciwlotnicza zestrzeliła co najmniej 15 pocisków manewrujących odpalonych przez siły rosyjskie na ukraińską stolicę, ale zagrożenie nie minęło.

Rosyjskie bombowce strategiczne wystrzeliły w czwartek rano ponad 30 pocisków rakietowych, koncentrując atak na centralnych regionach Ukrainy - poinformował rzecznik ukraińskiego lotnictwa wojskowego pułkownik Jurij Ihnat.

Z dotychczasowych doniesień wynika, że w obwodzie odeskim uszkodzone zostały obiekty infrastruktury krytycznej. Pociski rosyjskie spadły też na obwód winnicki. W obwodzie chmielnickim "oczekiwana jest druga fala pocisków" - ostrzegły władze regionu.

loader

RadioZET.pl/ PAP/ Telegram